Uważaj na kolejne oszustwo w sieci!

Śmiertelna choroba trafiła do Polski! Są pierwsze ofiary – takim nagłówkiem straszy kolejne, rozprzestrzeniające się w polskiej części Facebooka oszustwo.

Zdjęcia silnie działające na nasza sugestię, które pojawiają się w sieci  jako ilustracja “trypofobii” (strach przed skupiskami małych dziur), potrafią szybko przyciągnąć naszą uwagę, są tym bardziej niebezpieczne, iż zamieszczone przez kogoś z naszych znajomych potrafią skutecznie uśpić naszą czujność. Klikasz i jak to zwykle bywa przenosisz się na idealnie spreparowaną stronę, która rzekomo ma zawierać materiał wideo dotyczący tej jakże straszliwej choroby.

Na tym etapie raczej bez mniejszych problemów większość z Was zorientuje się, że coś jest nie tak, zwłaszcza że do zobaczenia wideo wymagane jest wysłanie dwóch SMS-ów pod numer 92583. Na szczęście coraz więcej osób kojarzy niezbyt dobrą sławę premium SMS o najwyższej taryfie 25 zł (30,75 z VAT), który pojawia się praktycznie zawsze w kontekście oszustw.


Foto: Onet

Jeśli jesteś w gorącej wodzie kąpany i kliknąłeś w omawiany post z pewnością ukryty skrypt zdążył już opublikować w Twoim imieniu podobny post, który będzie polował na Twoich znajomych.

Facebook coraz lepiej zabezpiecza swoich użytkowników przed najrozmaitszymi zagrożeniami i po otrzymaniu zgłoszeń o niebezpiecznych postach zapewne najdalej po kilku godzinach zablokuje wszystkie, prowadzące do domeny internetowej oszustów. Niestety, zapewne niedługo będziemy musieli czekać na kolejną falę tego typu spamu.

źródło: Onet