Skuteczne chłodzenie

Lato w pełni w całym kraju. Wakacje jakich dawno nie było a wraz z nimi upały jakich dawno nie mieliśmy.  Zbyt wysokie temperatury to nic przyjemnego – męczymy się i my, i nasze laptopy, których przegrzanie może skutkować wieloma problemami. Jak sobie z tym radzić? Najlepiej zadbać zarówno o własny komfort, jak i odpowiednie chłodzenie komputera. Oto kilka sposobów, które pozwolą przetrwać upały.

Jak sprawdzić temperaturę pracy naszego sprzętu?

Chłodzenie laptopów bywa często bagatelizowane, jednak jest to problem, który może przełożyć się bezpośrednio na awaryjność i wydajność sprzętu. Jeśli wydajność naszego komputera zauważalnie spadła, słyszymy intensywną pracę układu chłodzenia, obudowa nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, występują problemy z wyświetlanym obrazem lub niespodziewane restarty, to najwyższy czas sprawdzić, czy komputerowi nie jest za gorąco. W Sieci znajdziemy bez liku programów diagnostycznych, jak choćby Core TempHWiNFO czy SpeedFan.

 Bezawaryjne działanie przy temperaturach znacznie wyższych od podanych przez producenta nie oznacza jednak, że laptop w roli piecyka to stan normalny i pożądany. Nawet jeśli bezpośrednio nie odczuwamy problemów, to wyższa temperatura przekłada się zarówno na żywotność podzespołów, jak i zużycie energii, a tym samym na czas pracy akumulatora.

Klienci sieci NE-TRIX.COM koszystający z usług dostępu do Internetu w gminach Miedziana Góra, Strawczyn, Zagnańsk oraz Piekoszów mogą skorzystać z bezpłatnego oczyszczania komputerów z wirusów i zaśmiecających system programów w ramach umowy – bezpłatnie!

Więcej informacji znajdziecie w artykle pod tym adresem:
http://gadzetomania.pl/3186,skuteczne-chlodzenie-nie-pozwol-by-upaly-dobily-ciebie-i-twoj-komputer

Zostaw do Siebie kontakt!
Dobierzemy usługi Specjalnie dla Ciebie!