Popraw jakość WiFi w swoim domu!

Wielu z Was często pyta nas o zasięg sieci bezprzewodowej z routera, który dołączmy do zestaw podczas montaż usługi dostępu do Internetu.

Niestety podajemy Wam tylko takie dane jakie podaje producent danego urządzenia – zazwyczaj deklarują się, że router powinien objąć około 400 m2 swoim zasięgiem. Z doświadczenia wiemy, że ta wartość jest dosyć naciągnięta i dotyczy raczej otwartej przestrzeni bądź domów budowanych z gotowych paneli aniżeli budownictwa jakie stosuje się w naszym kraju.

Każda fizyczna przeszkoda pomiędzy routerem a anteną naszego komputera wydatnie redukuje jakość naszego połączenia. Najczęstszym błędem jaki się popełnia jest więc wpychanie urządzenia, które nam zapewnia dostęp do internetu w jakiś ciemny kąt znajdujący się na uboczu mieszkania. Jeżeli chcemy komfortowo korzystać z połączenia w każdym pomieszczeniu, router powinien znajdować się gdzieś w centrum. Ważne jest także, by umieścić go gdzieś wysoko – jednak nie mówimy tu o strychu czy poddaszu – chodzi tu o umieszczenie routera na szafie czy półce, może znajdować się na parterze domu pod sufitem. Sygnał może zakłócać duża ilość sprzętu elektronicznego znajdującego się w pobliżu.

 

W związku z wieloma czynnikami mogącymi wpływać na jakość sieci WiFi w domu postanowiliśmy zaprzestać ponoszenia odpowiedzialności za braki sygnału w niektórych częściach domu naszych Klientów. Zapewnienia producenta swoją drogą a realny zasięg swoją – nie możemy odpowiadać za grubość ścian, ilość rur i przewodów i inne utrudnienia dla fal radiowych.

Dodatkowo wpływ na pogorszenie jakości działania usługi WiFi ma wpływ co raz więcej nowych urządzeń, które często powinny być kompatybilne  z większością urządzeń, jednak to co kiedyś było standardem teraz jest tylko nazwą, ze względu na udziwnienia wprowadzone przez producentów urządzeń – niektóre firmy dodają dodatkowy swój mały standard i wtedy starsze urządzenia nie są już w pełni kompatybilne.

Ostatnim punktem naszego wpisu niech będzie próba wzbudzenia świadomości w naszych czytelnikach: proszę uwierzyć, że niektóre urządzenia z Androidem potrafią zawiesić router i wtedy inne urządzenia przestają z nim działać – pomaga restart urządzenia ale tylko do momentu aż feralny smartfon czy tablet znów podejmie próbę podłączenia do sieci. Kogo winić w takim przypadku? Nikt nie poniesie za to odpowiedzialności – zarówno my jak i producent telefonu zasugeruje próbę wymiany routera, oczywiście na koszt Klienta.

Pomimo dokładania wszelkich starań, aby oferowany przez nas sprzęt był w pełni kompatybilny nie jesteśmy w stanie w 100 % zagwarantować poprawnego działania usługi WiFi ze wszystkim urządzeniami Klienta.

W razie pytań ciągle jesteśmy do Waszej dyspozycji: 41 345 71 15 lub w naszej siedzibie przy ul. Batalionów Chłopskich 89.