Odrabiamy lekcje przez Internet

Czy komputer i dostęp do Internetu pomagają w nauce? Oczywiście, że tak! Co raz więcej wydawnictw publikujących podręczniki do nauki choćby języków obcych zmusza nas do korzystania z Internetu przede wszystkim do odrabiania prac domowych. Według nas jest to olbrzymi plus dla uczniów jak i nauczycieli. Co daje nam taki system? Jak Internet ma nam pomagać w edukacji?

Taki sysytem pozwala nam zapomnieć o wymówkach typu “zapomniałem zabrać książki z ćwiczeniami” – od teraz wszystko mamy online i nie chodzi tu tylko o nauczycieli ale i o samych uczniów. Wszyscy dobrze wiemy, że młodzież zdecydowanie woli stukanie w klawiaturę komputera niż odręczne pisanie lekcji. Młodzież zdecydowanie szybciej odrabia lekcje korzystając z komputera, nie musi wertować papierowych encyklopedii i mozolnie przepisywać regułek. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnej granicy i wiedzieć jak kontrolować czas, który nasze pociechy spędzają przed komputerem.

Serwisy takie jak Wikipedia, Google Scholar, Ściąga.pl czy Zadane.pl pomagają w nauce i wyszukiwaniu informacji. Ostatni z wymienionych serwisów pomaga w rozwiązywaniu zadań domowych i jest o tyl korzysty, że użytkownicy wspólnie główkują nad rozwiązaniem. Internet zatem pomaga nie tylko w nauce, ale pomimo żywego kontaktu z rówieśnikiem może uczyć pracy w grupie.

Ważne jest, aby nie pozostawiać dziecka samemu sobie podczas odrabiania lekcji

Internet NE-TRIX.COM nadaje się zarówno do odrabiania lekcji, oglądania filmów jak i relaksu przy dobrej muzyce lub grze. Z naszego łącza mozecie korzystać z Zagnańsku, Piekoszowie, Kostomłotach Pierwszych i Drugich, Miedzianej Górze, Rykoszynie, Szczukowicach i Górkach Szczukowskich, Strawczynie, Hucisku, w każdym Tumlinie oraz Samsonowie, a także w Kielcach, na Malikowie i Kruszelnickiego.

Zapewniamy bezpieczne połączenia, aby nauka online nie przynosiła nieporządanych skutków a jedynie pomagała w rozwoju naszej młodzieży!

Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi dostępu do Internetu szczególnie w tym okresie kiedy dzieciaki nie mają jeszcze tak dużo zadane. Później może się okazać, że trzeba będzie wysłać ćwiczenia nauczycielowi a Państwo zmuszeni będą do korzystania z Internetu u sąsiada lub rodziny.

Czasami nawet komputer nie jest w stanie pomóc