Nie daj się wrobić w Internet LTE bez limitu!

Internet mobilny staje się w Polsce coraz popularniejszy i tańszy. Operatorzy bijąc się o klienta sięgają po niezbyt jasne określenia dotyczące swojej oferty. Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji sprawdza, czy klient nie jest wprowadzany w błąd określeniem “nielimitowany internet”.

W lutym Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji nałożył na Cyfrowy Polsat i Polkomtel karę wynoszącą łącznie ok. 40 mln zł. Powodem było wprowadzające w błąd, zdaniem urzędu, określenie “Internet bez limitu”.

.
 źródło: UOKiK

Okazuje się, że inni mobilni operatorzy w walce o klienta również czasami stosują podobne określenia. UOKiK dokonuje właśnie przeglądu rynku.

W swoich ofertach i przekazach reklamowych najwięksi operatorzy zachęcają klientów usługami nielimitowanymi. Ale w praktyce stosują limity, a więc wprowadzają w błąd. Dotyczy to głównie internetu mobilnego.

– wyjaśnia  Łukasz Wroński, dyrektor departamentu ochrony interesów konsumentów w UOKiK cytowany przez Gazetę Prawną. 

Chodzi bowiem o to, że konsumenci i operatorzy inaczej rozumieją słowo “nielimitowany”. Według pierwszych taka oferta oznacza nieograniczoną możliwość pobierania danych z maksymalną prędkością. Operatorzy twierdzą, że słowo określa tylko ilość danych, a nie prędkość ich ściągania.

Stąd też nielimitowany internet “kończy się” boleśnie, kiedy jego prędkość spada np. do 1Mb/s.

Sytuację obrazuje rozmowa przeprowadzona z konsultantem jednego z operatorów. Poprzedzona wyszukaniem w internet frazy “nielimitowany internet lte”.

Konsultant pytany wprost o to co oznacza “bez limitu” dopiero za trzecim razem wyraźnie określa, że słowo dotyczy ilości danych, nie prędkości.

Według szefa UOKiK telekomy nie mogą swoją ofertą wprowadzać w błąd konsumenta, a termin “nielimitowany” często używany jest w mylący sposób. Możliwe zatem, że Urząd podejmie decyzję, która może być wiążąca dla całej branży. Czy nieprecyzyjne określenie zniknie wreszcie z ofert?

źródło

Nie daj się więc złapać na super oferty nielimitowanego internetu LTE, gdyż prędkość LTE może przysporzyć Ci szybkie wyczerpanie limitu danych, którego podobno nie ma i spadek prędkości z oferowanej 150 Mbps do zaledwie 1 Mbps…

Nie czekaj i skorzystaj z technologii światłowodowej, a nawet jeśli nie jest jeszcze dla Ciebie dostępna to używaj radiówki – masz pewność, że nie masz limitu!

Dodatkowo informacja z naszego profilu na FB:

Internet Światłowodowy? To takie proste! Działamy już w Kostomłotach Pierwszych i Drugich, ulice Podmiejska, Starowiejska, Kościelna, a także w Miedzianej Górze, ulica Tumlińska i uliczki przyległe. Niebawem uruchomiona zostanie ulica Laskowa a działająca jest już ulica Łódzka (fragment). Działa już Tumlin-Wykień (główna ulica) oraz Tumlin-Węgle od kościoła do okolic numeru 30 – wkrótce uruchomimy dalszą część Węgli.

W dniu dzisiejszym wróciliśmy z pracami do Tumlin-Osowa i Tumlin-Dąbrowa, aby w przyszłości uruchomić Umer i Kołomań!
Ze światłowodu mogą również korzystać mieszkańcy Łazisk w gminie Piekoszów, a także Szczukowic (za torami w stronę Brynicy) oraz mieszkańcy samej Brynicy (od Szczukowic do szkoły oraz Ukraina).

Całkiem niedawno bo w zeszłym tygodniu nasza sieć światłowodowa powiększyła się o Piekoszów, za chwilę będzie na Skałce i w Bławatkowie!
Nie zwlekaj i zacznij korzystać już dziś!

Dodatkowo za polecenie naszych usług sąsiadowi czy znajomemu możesz zgarnąć w sumie 12 miesięcy dostępu do Internetu za 1 grosz!

Kolejnym plusem niech będzie Wielce Mocna promocja Wielkanocna, a mianowicie 2 miesiące telewizji MAX HD za 1 grosz!

O szczegóły jak zwykle pytaj w BOK 41 345 71 15