Kontrola rodzicielska na Twoich urządzeniach

Czy wiesz że… Większość routerów posiada funkcję kontroli rodzicielskiej. Dzięki niej możemy stworzyć listę stron i zablokować je w całej sieci lub tylko dla wybranych komputerów np. na podstawie adresu IP czy MAC.

Jeżeli jednak konfiguracja routera stanowi dla Ciebie problem możesz kontrolować czas spędzony przed komputerem lub telefonem za pomocą aplikacji.

Jedną z metod kontrolowania czasu dostępu do internetu na komputerze jest oferowany przez nas program antywirusowy G Data Internet Security. Posiada on wbudowaną funkcję “Kontrola rodzicielska”, która pozwala na określenie w jakich godzinach lub przez ile godzin dziennie użytkownik komputera może z niego korzystać. Kontrola rodzicielska poza określaniem czasu korzystania z komputera pomaga chronić Twoje dzieci przed niedozwolonymi dla nich treściami takimi jak erotyka, przemoc, piractwo i innymi.

W przypadku korzystania z urządzenia z systemem Android istnieje wiele bezpłatnych aplikacji umożliwiających kontrolę do określonych funkcji telefonu czy tabletu. Jedną z takich aplikacji jest Kids Place (z ang. Miejsce dla dzieci) – dzięki tej aplikacji możemy chronić nasze prywatne dane i dać dzieciom dostęp wyłącznie do aplikacji, które zatwierdzimy. Aplikacja jest oczywiście bezpłatna jednak, aby otrzymać dostęp do na prawdę rozbudowanych funkcji warto jest jednorazowo wydać 23,16 zł za wersję Premium.

 

Więcej informacji o aplikacji znajdziecie tutaj

Połączenie obu metod daje nam – rodzicom – kontrolę nad treścią i czasem spędzonym przy komputerze, telefonie czy też tablecie. Nie chodzi tu tylko o złośliwy nadzór – chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo w sieci.

Jeżeli chcesz skorzystać z przedstawionych przez nas rozwiązań, ale nie wiesz jak się za to zabrać skorzystaj z naszej pomocy. Zadzwoń do naszego BOK 41 345 71 15 i dowiedz się więcej!