Internet wolno działa? To nie jego wina!

W dzisiejszych czasach co raz więcej osób decyduje się na podłączenie internetu światłowodowego w swoim domu. Nasz Operator dostarcza wtedy nowy router i nagle okazuje się, że na naszym laptopie ten internet to działał lepiej ze starym routerem…

Dlaczego tak się dzieje? Dzieje się tak dlatego, że stary router standardami pasował do naszego leciwego laptopa, czy też jego karty sieciowej. Wymieniając router jeden element wciąż pozostaje niezmienny, a mianowicie karta w laptopie. Stąd często odczucie, że pomimo korzystania ze światłowodu Internet jakoś wolniej działa. Laptop ma wtedy poważny problem z komunikacji z nowoczesnym routerem, działa ale nie tka jak się tego spodziewamy.

Wyjścia są dwa: pierwsze z nich zakłada pozostawienie starego routera – tylko co jeśli nie spełnia on norm dla światłowodu i będzie ograniczał transfer danych? Druga opcja jest znacznie ciekawsza i pomimo dodatkowych kosztów zdecydowanie usprawni działanie sprzętu. Wystarczy dokupić adapter sieciowy na USB choćby taki. Urządzenie jest małe i w porcie USB zajmuje tyle co transmiter od myszki, a zdecydowanie poprawia jakość odbieranego sygnału. Co więcej, takie urządzenie obsługuje 2 pasma jednocześnie, podwójna moc z lepszym efektem końcowym.

Zanim zaczniecie szukać winy u dostawcy Internetu sprawdźcie czy Wasz sprzęt spełnia aktualne normy. Jeżeli sprzęt jest nowy a problem dalej występuje należy metodą prób i błędów dobrać odpowiednią konfigurację routera (szerokość pasma, kanał, zabezpieczenia) do używanego przez nas sprzętu.

Nasi technicy zawsze są w stanie przeprowadzić taką konfigurację w trakcie podłączania Internetu Światłowodowego. Wystarczy o to poprosić.

Zostaw do Siebie kontakt!
Dobierzemy usługi Specjalnie dla Ciebie!