Historia i plany KS Polonia Kielce

Jako jeden ze sponsorów KS Polonia Kielce chcielibyśmy co nieco powiedzieć o ich osiągnięciach i planach.
Klub Sportowy Polonia Kielce powstał w 2018 roku, od samego początku prowadzi akademie tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. W akademii jest ponad 20 dzieci w wieku głównie od 8 do 13 lat. Zajęcia w akademii prowadzi dwóch trenerów: Wojtek Wierzbicki i Maciej Podsiadło.
W sezonie 2019/2020 dzieci z akademii występowały w rozgrywkach indywidualnych oraz zbierały doświadczenie w rozgrywkach drużynowych w III lidze.
KS Polonia Kielce w pierwszym roku czyli w sezonie 2018/19 wystawiło drużynę do III ligi, która jak się później okazało wygrała ligę i wywalczyła awans do II ligi. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu czyli 2019/20 do klubu dołączyli Maciej Podsiadło i Dawid Stąpór, którzy wzmocnili drużynę co pozwoliło na pewne utrzymanie w II lidze (9 miejsce), która jak wiemy zakończyła się przedwcześnie przez panującą pandemie.
Przed rozpoczęciem nowego sezonu 2020/21 zarząd klubu postawił sobie ambitny cel czyli awans do I ligi i bardzo szybko przeprowadził poważne wzmocnienia pierwszej drużyny.
Pierwszym wzmocnieniem zespołu został Adam Duch.
Ostatni sezon Adam spędził w pierwszoligowym zespole BISTS Bielsko-Biała , gdzie na 29 rozegranych pojedynków 14-krotnie odchodził od stołu jako zwycięzca. Powrócił z zagranicy gdzie przez 4 lata występował w lidze Niemieckiej i jeden sezon spędził w lidze Duńskiej, występował m.in. w Dąbrowie Górniczej i Viretu CMC Zawiercie.
Drugim wzmocnieniem zespołu został Dariusz Kiełb.
Darek to bardzo doświadczony zawodnik. W swojej karierze osiągnął wiele sukcesów m.in. jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz byłym reprezentantem Polski w turniejach z cyklu Pro Tour, występował również przez wiele sezonów w Superlidze.
Trzecim wzmocnieniem zespołu jest Ronit Bhanja, prawdziwa bomba transferowa!
22-letni reprezentant Indii. W 2019 roku był 12 zawodnikiem w rankingu ITTF U21 w czerwcu oraz lipcu. Ronit jest Mistrzem Indii w Singlu U21 oraz Mistrzem Indii w deblu Seniorów, ma też sukcesy na arenie międzynarodowej w kategorii senior: m.in. 2 miejsce w Nigeria Open U21, w World Circuit zajął 5 miejsce i w Lidze UTT 1&2 trzecie i drugie miejsce.

Zespół ne-trix.com życzy samych sukcesów !